Starostlivosť a hnojenie

Chcete, aby vaše orchidey bohato kvitli?

Najbežnejšími a najobľúbenejšími orchideami sú phalaenopsisy, no mnohé z iných skupín sú ešte atraktívnejšie, a to hlavne v zimnom období. Tieto tropické krásky dokážu skrášľovať naše domovy niekoľko týždňov až mesiacov, pričom treba zohľadniť ich potrebu po vegetačnom pokoji a starostlivosť prispôsobiť obdobiu rastu. Okrem dostatočného svetla a teploty je pre kvitnutie nevyhnutná správna zálievka, hnojenie a pokoj.
Čítaj viacChcete, aby vaše orchidey bohato kvitli?

Zelené časti na zelenine

Pri niektorých druhoch plodovej zeleniny je dôležité aj olamovanie vrcholkov, odstraňovanie výhonkov a spodných listov na rastline. Osobitne dôležité je to pri rajčinách. Rozlišujeme medzi nízkymi a vysokými druhmi rajčín. Nízkym druhom rajčín neolamujeme vrcholčeky a neodstraňujeme ani výhonky. Vysokým druhom treba olamovať a odstraňovať výhonky.
Čítaj viacZelené časti na zelenine

Vhodné prihnojovanie rastlín

V lete niekedy pozorujeme, že rastliny rastú horšie alebo majú svetlejšie listy. Naša prirodzená reakcia je, samozrejme, prihnojovať. Väčšinou však nejde o nedostatok živín, ale skôr o príliš vysoké teploty, ktoré niektorým rastlinám (napr. hlúbovej zelenine) nevyhovujú, alebo ide o ubitú zem. Musíme si uvedomiť, že rastliny, ktoré majú priveľa dusíka, potrebujú aj viac vody.
Čítaj viacVhodné prihnojovanie rastlín

Správne zalievanie záhrady

Správne zalievanie dokáže veľmi pomôcť rastlinám dobre sa rozvíjať a najmä prispieť k ich zdraviu. Predovšetkým musíme vedieť, ktoré rastliny môžeme zalievať po listoch, a ktoré takéto zalievanie znášajú horšie. Za listové zalievanie a striekanie budú vďačné: šalát, čakanka, cvikla a reďkovky.
Čítaj viacSprávne zalievanie záhrady