Chcete, aby vaše orchidey bohato kvitli?

Najbežnejšími a najobľúbenejšími orchideami sú phalaenopsisy, no mnohé z iných skupín sú ešte atraktívnejšie, a to hlavne v zimnom období. Tieto tropické krásky dokážu skrášľovať naše domovy niekoľko týždňov až mesiacov, pričom treba zohľadniť ich potrebu po vegetačnom pokoji a starostlivosť prispôsobiť obdobiu rastu. Okrem dostatočného svetla a teploty je pre kvitnutie nevyhnutná správna zálievka, hnojenie a pokoj.

Starostlivosť a hnojenie orchideí

Pri hnojení orchideí minerálnymi hnojivami v tekutej alebo tuhej forme, ktoré je potrebné riediť vodou, často dochádza k nesprávnemu dávkovaniu alebo k neprimeranému rozloženiu živín. Orchidey to zle znášajú a nekvitnú. Rovnaké alebo ešte horšie je, ak orchideám neposkytneme žiadne živiny.

Vzhľadom na ich špecifické rastové vlastnosti si orchidey vyžadujú správne živiny a trochu iný prístup k zalievaniu. Nadmerné zalievanie a hnojenie im škodí, pretože orchidey naň nie sú zvyknuté a vždy to vedie k odumieraniu koreňových vrcholkov. Na rozdiel od iných rastlín s rozvetveným koreňovým systémom a množstvom koreňových vrcholkov majú orchidey malý počet koreňov a vrcholkov, ktoré by sme s určitým úsilím dokázali aj spočítať. Každý aktívny vrcholček je o to dôležitejší a udržiavanie ich vitality je jedným z hlavných trikov úspešného pestovania. Preto orchideám najviac vyhovuje „namáčanie“

Potrebujeme vodu, do ktorej pridáme Plantella Tabs hnojivo na orchidey, ktoré napodobňuje stravu, ktorú nachádzajú orchidey v prírode a zároveň obsahuje všetky dôležité mikro a makroelementy potrebné na optimálny rast.Tablety s vynikajúcou rozpustnosťou umožňujú rovnomernú dostupnosť živín, čím podporujú bujný rast a odolnosť voči stresu. Takto ošetrené orchidey budú bujne a dlho kvitnúť.

Hnojíme ich v priemere raz za 10 až 14 dní. Iba v zimných mesiacoch obmedzíme hnojenie na maximálne raz za mesiac.

Správne hnojenie orchideí pomocou namáčania v 3 krokoch:

1 šumivú tabletu Plantella Tabs na orchidey  rozpustíme v 3 litroch vody.

Orchidey zle znášajú chlór a vodu z vodovodu, preto sa odporúča používať dažďovú vodu alebo odstátu vodu z vodovodu

Cely kvetináč s orchideou namočíme do pripraveného roztoku. Necháme namáčať približne 20 minút.

Po 20 minútach necháme rastlinu odkvapkať, pretože substrát a korene už absorbovali všetku vodu a živiny.

Používajte okrasné kvetináče, ktoré sú o niečo vyššie ako plastový kvetináč, v ktorom orchidea rastie, pretože umožňujú odtok prebytočnej vody. 

A čo presádzanie?

Do presádzania by sme sa mali pustiť, keď rastlina odpočíva, po odkvitnutí a keď je viditeľné, že je rastlina v kvetináči stiesnená alebo sa jej korene zle vyvíjajú


Produkty Plantella a Bio Plantella sú výsledkom dlhoročných znalostí, overeného výskumu a technologických inovácií renomovaného slovinského výrobcu Unichem. Keďže sme na ne nesmierne hrdí, označili sme ich špeciálnou pečaťou Testovaná účinnosť.