Zeleninová záhrada

Správne zalievanie záhrady

Správne zalievanie dokáže veľmi pomôcť rastlinám dobre sa rozvíjať a najmä prispieť k ich zdraviu. Predovšetkým musíme vedieť, ktoré rastliny môžeme zalievať po listoch, a ktoré takéto zalievanie znášajú horšie. Za listové zalievanie a striekanie budú vďačné: šalát, čakanka, cvikla a reďkovky.
Čítaj viacSprávne zalievanie záhrady

Vypestujme si svoje sadenice

Zimné obdobie možno využiť na plánovanie sadenia sadeníc na nasledujúcu sezónu. Začnime siatím semienok rastlín, ktoré potrebujú dlhší čas na to, aby z nich vznikli kvalitné sadenice. Je dôležité vyčleniť si čas na prípravu a pestovať sadenice správnou metódou.
Čítaj viacVypestujme si svoje sadenice

Zelené časti na zelenine

Pri niektorých druhoch plodovej zeleniny je dôležité aj olamovanie vrcholkov, odstraňovanie výhonkov a spodných listov na rastline. Osobitne dôležité je to pri rajčinách. Rozlišujeme medzi nízkymi a vysokými druhmi rajčín. Nízkym druhom rajčín neolamujeme vrcholčeky a neodstraňujeme ani výhonky. Vysokým druhom treba olamovať a odstraňovať výhonky.
Čítaj viacZelené časti na zelenine

Vhodné prihnojovanie rastlín

V lete niekedy pozorujeme, že rastliny rastú horšie alebo majú svetlejšie listy. Naša prirodzená reakcia je, samozrejme, prihnojovať. Väčšinou však nejde o nedostatok živín, ale skôr o príliš vysoké teploty, ktoré niektorým rastlinám (napr. hlúbovej zelenine) nevyhovujú, alebo ide o ubitú zem. Musíme si uvedomiť, že rastliny, ktoré majú priveľa dusíka, potrebujú aj viac vody.
Čítaj viacVhodné prihnojovanie rastlín

10 tipov pre bohatšiu úrodu

Na jar sme sa venovali kopaniu, hnojeniu, výsevu semien a sadeniu mladých rastlín. Záhradkárčenie nie je len o tom, čo sme urobili, ale aj o tom, čo ešte môžeme urobiť, aby sme naplno využili potenciál našej záhrady. Preto sa často pýtame samých seba: Ako zlepšiť našu úrodu, aby bola čo najbohatšia, najkvalitnejšia a najzdravšia?
Čítaj viac10 tipov pre bohatšiu úrodu