Najčastejšie problémy s paradajkami: choroby a škodcovia

V stresových situáciách, akými sú sucho, ľadovec alebo veľké tepelné rozdiely, môže rastlinám napriek správnej výžive klesať odolnosť. V stresových situáciách, akými sú sucho, ľadovec alebo veľké tepelné rozdiely, môže rastlinám napriek správnej výžive klesať odolnosť.

Oslabené rastliny sú náchylnejšie na útoky škodcov a choroby. Spevneniu pomôže Plantella Biostimulant na paradajky, ktoré obsahuje riasy.  Spevnená rastlina rozvinie bohatší koreňový systém a väčšiu listovú hmotu, výsledkom čoho je väčšia úroda.

Aby plody v horúcom a suchom lete nedegradovali a neobjavila sa na nich hniloba plodu kvôli nedostatku draslíka, rastlinu foliárne prihnojujeme Plantella Vápnik na paradajky.

U paradajok môžeme pozorovať postihnuté a menšie plody, ktoré sa objavia v dôsledku zlého opeľovania, ktoré je výsledkom horúčavy. Pri teplotách nad 30 stupňov nedôjde k oplodneniu.

Choroby, ako sú plesne, sú u plodovej zeleniny veľmi časté. Najlepšie je už od vysadenia plodovej zeleniny do záhrady  začať s upevňovaním odolnosti rastlín pomocou prírodného prípravku Bio Plantella Natur F-R,  ktorý spevňuje bunkovú stenu rastlín, cez ktorú pleseň nemôže preniknúť a rastliny nakaziť.


Produkty Plantella a Bio Plantella sú výsledkom dlhoročných znalostí, overeného výskumu a technologických inovácií renomovaného slovinského výrobcu Unichem. Keďže sme na ne nesmierne hrdí, označili sme ich špeciálnou pečaťou Testovaná účinnosť.