Správne zalievanie záhrady

Správne zalievanie dokáže veľmi pomôcť rastlinám dobre sa rozvíjať a najmä prispieť k ich zdraviu. Predovšetkým musíme vedieť, ktoré rastliny môžeme zalievať po listoch, a ktoré takéto zalievanie znášajú horšie. Za listové zalievanie a striekanie budú vďačné: šalát, čakanka, cvikla a reďkovky.

Striekanie listov jednoznačne neprospieva rajčinám, fazuli, zeleru, tekvici, uhorkám atď. Rajčinám sa to dokonca tak nepáči, že zmáčanie listov im môže spôsobiť ochorenie.

Preto sa snažíme pri zalievaní zmáčať iba zem, napríklad aj prostredníctvom naruby otočených odstrihnutých fliaš pri rastlinách.

Ak je to možné, na zalievanie používame dažďovú vodu zohriatu na vonkajšiu teplotu. Na jar, keď teploty ešte nie sú príliš vysoké, polievame ráno, v lete je vhodnejšie večerné zalievanie, aby sa rastliny v noci v chlade pozbierali.

Zalievame radšej menej často, ale dôkladne; vravíme, že záhradu v podstate zmáčame. Ak máme možnosť, vytvorme kvapkový zavlažovací systém. Na nedostatok vody zareagujú rastliny opadávaním kvetov a kvetových púčikov, vyženú do kvetu, niektoré budú vädnúť a plody môžu aj trochu zhorknúť. Listy sa budú skrúcať, pretože len tak dokážu zadržať vyparovanie vody.


Produkty Plantella a Bio Plantella sú výsledkom dlhoročných znalostí, overeného výskumu a technologických inovácií renomovaného slovinského výrobcu Unichem. Keďže sme na ne nesmierne hrdí, označili sme ich špeciálnou pečaťou Testovaná účinnosť.