NAJČASTEJŠIE PROBLÉMY S PARADAJKAMI: CHOROBY A ŠKODCOVIA

V stresových situáciách, akými sú sucho, ľadovec alebo veľké tepelné rozdiely, môže rastlinám napriek správnej výžive klesať odolnosť.

V stresových situáciách, akými sú sucho, ľadovec alebo veľké tepelné rozdiely, môže rastlinám napriek správnej výžive klesať odolnosť.

Oslabené rastliny sú náchylnejšie na útoky škodcov a choroby. Spevneniu pomôže  Plantella organické hnojivo na paradajky, ktoré obsahuje riasy.  Spevnená rastlina rozvinie bohatší koreňový systém a väčšiu listovú hmotu, výsledkom čoho je väčšia úroda.

Aby plody v horúcom a suchom lete nedegradovali a neobjavila sa na nich hniloba plodu kvôli nedostatku draslíka, rastlinu foliárne prihnojujeme Plantella Vápnikovim hnojivom na paradajky.

U paradajok môžeme pozorovať postihnuté a menšie plody, ktoré sa objavia v dôsledku zlého opeľovania, ktoré je výsledkom horúčavy. Pri teplotách nad 30 stupňov nedôjde k oplodneniu.

Choroby, ako sú plesne, sú u plodovej zeleniny veľmi časté. Najlepšie je už od vysadenia plodovej zeleniny do záhrady  začať s upevňovaním odolnosti rastlín pomocou prírodného prípravku Bio Plantella Natur F-R,  ktorý spevňuje bunkovú stenu rastlín, cez ktorú pleseň nemôže preniknúť a rastliny nakaziť.

Zahradničte spolu s námi! Související články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *